Через жаль складно розлучитися з некоханою людиною – це шкода самому собі
Спочатку розберемось як може проявлятись почуття жалю.
- Співчуття – це добре почуття, яке показує емпатію, емоційну близькість до людини. Співчуття може спонукати к добрим вчинкам, допомозі людям.
- Сум, жаль – це розчарованість, неприємні емоції через вчинки іншої людини або її неспроможність щось робити.
Про другий пункт і поговоримо. Насамперед це і заважає розлучитись з людиною до якої відсутні почуття і немає об’єктивних причин продовжувати стосунки. Почуття жалю до такої людини заважає зробити крок до розлучення. Страшно образити, залишити партнера одного. Думки про несамостійність або можливі погані вчинки людини, з якою є бажання розлучитись.
Якщо присутнє почуття жалю і відсутні інші приємні почуття, то це ознака співзалежних стосунків. Це ситуація, в якій навряд присутні приємні емоції. Кожен день тривога, переживання, можливі конфлікти через незадоволеність один одним. У результаті людина, яка відчуває жалість до партнера, починає злиться сама на себе через залежність, що виникла. А якщо такі стосунки в такому стані затягуються надовго, то неодмінно з’являться звинувачення, що через людину, до якої тривалий час були почуття жалю, втрачено багато цінного часу.
Саме по собі розлучення не може бути безболісним. Перше, що треба розуміти – після короткочасного болю буде значне поліпшення, почуття свободи та можливостей. Також розлучаючись, колишній партнер однаково буде ображений. Можливі неприємні слова, закиди, та спроби маніпулювати. Головне не поводити себе так само.
Є спосіб, як знизити рівень болючості і жалю при розлученні – робити це поступовою, якщо звісно є така можливість. Тобто поступово зменшувати час побачень. Зменшувати кількість спілкування і будь якого іншого контакту. Перестати підживлювати стосунки, не робити романтики, переставати говорити компліменти та знижувати кількість всього того, що раніше могло бути у нормальних стосунках. Вже коли відбудеться саме розлучення, то буде набагато менше жалю і болю. Також деякий короткий час буде некомфортне почуття незвичності. Саме розлучення краще не розтягувати і не вести дуже довгих діалогів. До цього, напевно, вже було достатньо розмов та шансів.
Чи можна залишитися в цьому випадку друзями? Це індивідуальне питання. Треба роздивлятись кожен випадок окремо. Можете проаналізувати, чи не призведе це к замкнутому колу, коли стосунки можуть повернутись і знову виникне та сама ситуація. Якщо говорити поверхово і не розбираючись у деталях, то при виникненні бажання розлучитись, дружби не може бути між такими людьми. Сама по собі дружба – це складова кохання.