Психологічний блог Sanmentis – покращити якість життя

Прості короткі статті, які допоможуть тобі зробити своє життя кращим ✅

Чому виникає бажання мати дітей?

По-перше треба зрозуміти, що буває конструктивне та абсолютно не обґрунтоване бажання мати дітей. По друге треба знати, що у людей не має інстинкту розмножуватись, є тільки логіка або її відсутність. Це науково доказано, є багато дослідницьких статей на цю тему в офіційних джерелах.

Найчастіше серед неконструктивних мотивів мати дітей такі:

  • продовження батьківських ініціатив (передача дитині нажитого, успадкування ділової власності, успадкування фамілії та подібне);
  • ствердження, що сім’я без дітей неповноцінна;
  • набуття сенсу життя;
  • бажання пережити позитивні емоції;
  • мати відчуття володіння;
  • компенсувати неспроможність будь в чому за рахунок народження дитини;
  • реалізація своїх амбіцій.

На перший погляд це невинні бажання. Але за цим стоїть якість майбутньої людини.

Але це не всі неконструктивні мотиви. Є такі, які також мають негативні наслідки.

Бажання самого по собі зачаття дитини

Доказ маминої спроможності як жінки. Тобто народити, доказати свою жіночість комусь і повернутись до звичайного життя. Дитина у цьому випадку часто передається бабусям або няням і росте без належного виховання.

Матеріальна вигода

Сценаріїв дуже багато. Аліменти, виплати від держави, утримання чоловіка шляхом народження дитини заради матеріального забезпечення.

Народжувати дітей тому що так прийнято

Нав’язування суспільством, що без дитини сім’я неповноцінна. Всі народжують, тому і ми повинні. Народження дитини невід’ємна частина шлюбу. Але ці ствердження нелогічні, ідуть всупереч волі людини і здоровому глузду.

Підтримка в старості

Тобто мати персонального слугу) Розумієте, так?

Позбавитись самотності

Так як дитина вимагає постійної уваги, то завдяки цьому можна позбавитись самотності. Але це так не працює… Ще один зовсім не логічний мотив. Щоб позбавитись відчуття самотності, треба попрацювати зовсім в іншому напрямі. І дитина не позбавить цього відчуття, а навпаки, ускладнить ситуацію.

Тиск родичів

Дуже часто люди народжують під тиском родичів… Тобто не керуючись своїми бажаннями, логікою і можливостями. Наслідки, зрозуміло, негативні.

Бажання дитини іншого полу

Коли вже є дитина, але хотілось іншого полу. Це взагалі топова причина) І добре, якщо у дітей народжених за такою логікою є нормальне виховання. Та нажаль частіше це не так, бо сам мотив вже проти всякої логіки.

Загалом суть усіх неконструктивних бажань мати дитину – це використання дитини заради власного благополуччя. Такий підхід негативно відбивається на розвитку дитини та її майбутньому.

Нормальне бажання народжувати, а що про це?

Ті люди, які мають істинне бажання народити дитину заради того, щоб виростити якісну людину, вільну та розумну, потурбуються і про своє фізичне здоров’я і про психологічне, тому що це критично необхідно для нормального народження дитини. Для таких людей насамперед важливо розуміти чи готові вони до народження матеріально, чи вистачить терпіння, чи навчились вони якісному вихованню, а також будуть враховані багато інших факторів. Та і основний мотив – це дарувати турботу і кохання без потреби щось отримати взамін.

Запам’ятайте, що не потрібно боятись відсутності бажання народжувати. Треба прийняти це небажання. Це говорить про те, що не позбавлені логіки, яка скоріше за все і підказує правильне рішення.

Але навіть, коли вже все відбулося і цьому передували неконструктивні рішення, то ніколи не пізно переосмислити своє ставлення до дитини і змінити підхід до виховання.

Написати комент

Нагору