Інтелект і щастя – чи сумісні ці поняття в одній і тій самій людині?
Важливо знати, що розум і мудрість це різні речі. Людина з високим рівнем інтелекту не завжди є пропорційною мудра людина. Тому навіть маючи знання в науках, вміючи вирішувати складні професійні питання, можна приймати хибні життєві рішення, які призводять до розчарування. Сам по собі високий рівень інтелекту не робить людину нещасною, але щастя містить в собі багато інших складових індивідуально для кожної окремої людини. Частіше щаслива людина та, яка розвивається різносторонньо.
Також класичний приклад, коли людина знаходиться не серед “своїх”. Навряд інтелектуальну людину буде розуміти не дуже освічене оточення. І навпаки, дурню буде не комфортно серед розумників. Це ще один доказ того, що не сам по собі розум робить людину нещасною.
Але э негативні сторони розвитого розуму. Розумні люди дивляться на світ більш упереджено та тверезо. Із-за постійних міркувань про життя виникає багато вимог до самого життя, до себе і до оточуючих. Такі вимоги можуть бути невиправдані. Це зменшує рівень щастя та комфорту. Інтелектуальні люди частіше більше знають і замислюються над проблемами людства, суспільства і багатьох інших життєвих процесів. А як ми знаємо, все навколо не ідеальне. Тому той, хто про це багато думає, ризикує зниженням рівня щастя. Тут варто повернутись до початку статті, де пишу про мудрість, яка в симбіозі з інтелектом зробить людину щасливою. В даному випадку є дієва порада – визначитись зі своїм відношенням до тих речей, які турбують.
Висновок такий – не вірно стверджувати, що розумні люди нещасливі, на це впливає багато інших чинників. А що ви думаєте про це?