Перестаємо зациклюватися на дрібницях та не важливих речах
Перш ніж відповісти на питання цієї статті, пропоную розібратись, коли зациклення над своїми думками може бути дійсно проблемою.
Діло в тому, що для кожної людини поняття “важливо / не важливо” різне. Перш ніж вчитись “не зациклюватись”, потрібно визначити, що для нас важливо. Щоб це зрозуміти, достатньо відповісти собі на такі питання:
- Чи є користь від того, про що постійно думаю і говорю?
- Чи заважають мої думки і слова самому собі та оточуючим?
- Чи псують настрій мої думки і слова самому собі та оточуючим?
- Наскільки часто думаю і говорю про одне й те саме?
- Чи відволікають деякі думки і слова від дійсно важливих речей?
- Які обставини викликають одні й ті самі думки?
- Як виглядають думки в глобальному масштабі?
- Що ці думки дадуть корисного сьогодні, завтра, через рік і через десять років?
Таким чином можна навчитися класифікувати думки і розкладати їх по різним “поличкам” – пріоритет або не пріоритет. Некорисне, неважливе, негативне стане очевидним і з’явиться бажання від цього відмовлятись. Для більшої зручності можна навіть записувати такі думки (те, що псує настрій, те, що постійно повторюється, відволікає і таке інше).
Навіть якщо випадково забруднили одяг їжею або поцарапали авто, чи відбулась якась інша дрібна неприємність, ви відразу розумітимете, що це проблема явно не глобального масштабу, немає причин зациклюватись і треба рухатись далі. У світі неймовірно багато людей стикаються з тим самим. Ви хочете бути кращими за багатьох?
Оскільки всі ми люди, не залізні, іноді потрібно випустити пару, виговоритися. Це нормально, головне – в міру. Постійний негатив без меж лише відштовхує близьких.
Але є нав’язливі думки, які просто так відкласти складно. Це можуть бути думки, пов’язані з трагічною подією, стресовою ситуацією або чимось незначним, але дуже нав’язливим.
Існують прості способи боротьби з нав’язливими думками. Один із основних і дієвих – відволікатись на роботу або інші справи. Наприклад, прибрати вдома, зануритись в робочі справи, подивитися кіно, займатися фізичними вправами, послухати музику і таке інше.
Також потік нав’язливих думок може свідчити про потребу щось змінити. Наприклад, перестати спілкуватися з кимось, змінити місце роботи, виконати обіцянку і таке інше. Тобто наша підсвідомість нам каже, що щось не так і треба це змінювати. Або прийняти поточну дійсність, тому що немає можливості змінити ситуацію.
Важливо! Якщо нав’язливі думки призводять до бажання зробити щось погане, нашкодити собі або іншим людям, то в такому випадку потрібно негайно звернутися до медичного спеціаліста за допомогою.