Які бувають стосунки у парах?
В іншій статті розповідав про істинні потреби в стосунках та про те, що робить людей в стосунках справді щасливими. В цій статті розглянемо всі інші варіанти. Можливо побачите себе збоку та зрозумієте, що хочете інакше або переконаєтесь у правильності свого вибору.
Стосунки заради задоволення
Коли основа стосунків – задоволення, пристрасть, розваги, то вони скоріше за все будуть короткостроковими. Окрім отримання одне від іншого задоволення, навряд буде ще щось. Наприклад підтримка в любому форматі, взаємодопомога, моральний та любий інший розвиток. Тобто ціль заздалегідь визначена – задоволення. Такий формат і непоганий і не зовсім прийнятний. Люди звикають до таких стосунків і з’являється страх перед більш серйозним варіантом, де треба нести відповідальність за свою пару. Але як не крути, то більшість людей вступають у стосунки в першу чергу заради задоволення, а далі вже або переходять на інший рівень, або розходяться, бо інший рівень може бути і не потрібний.
Співзалежність або матеріальні вигоди
На жаль це класичний поширений тип стосунків. Люди шукають собі таку пару, завдяки якій з’явиться комфорт, розгрузка від зобов’язань або задоволення прихованих бажань. Наприклад чоловіки шукають жінку заради куховарства та прибирання в житлі. Жінки шукають чоловіка заради автівки або наявного житла. Це більш очевидні варіанти, насправді їх більше. Незадоволення у таких стосунках гарантоване. Також велика вірогідність конфліктів, відсутності поваги та в цілому розпаду таких стосунків. Почуття в співзалежних стосунках це вигадка і брехня. Наведу ще приклади співзалежності – жінки хочуть дітей для самореалізації, люди бояться самотності, утримання людини в стосунках психологічними маніпуляціями, відсутність самостійності, створення пари під тиском суспільства, банальна влюбливість, створення пари виключно через візуальну привабливість…
Партнерство як першочергова ціль
Про це вже писав в статті, де розглядається варіант щасливих стосунків. Усе просто – дві людини, які можуть повноцінно жити без пари, самодостатні та самостійні, вступають в стосунки заради взаємної підтримки, якщо така буде потрібна. Тобто можливо це і не потрібно буде, але саме розуміння що поруч кохана людина, яка не залишить в скрутний час, робить щасливим. Авжеж бонусом до цього це спільні інтереси, розваги, спілкування, задоволення та пристрасть. Та як не крути, навіть щоб створити такі стосунки повинні бути присутніми взаємна привабливість та спільні погляди на життя.
Особисто я не критикую ті чи інші варіанти. Це вибір людей, усвідомлений чи ні, залежить від багатьох факторів. Та я проти насилля, проти психологічного тиску та обмеження свободи людини. В Україні, якщо людина стала жертвою домашнього насилля, на її захист стане правоохоронна та судова системи. Для цього достатньо звернутись в поліцію по номеру 102.