Завойовувати кохання людини або шукати природню взаємність?
Зазвичай, коли одній людині сподобалась інша, то є бажання проявити симпатію. І це нормальне явище. Можливо навіть не один раз, а декілька. Такий прояв може виражатись в компліментах, увазі, частуваннях, невеликих символічних подарунках та в подібніх вчинках. Приємно і радісно, коли є взаємна реакція, виражена в схожих вчинках. Але є дві основні ситуації, котрі можуть вилитись в неприємність. Пропоную подивитись на це з боку.
- Відсутність взаємності може бути мовчазна, без реакції але з прийманням уваги. Це схоже на маніпулятивну поведінку. Тобто дійсно немає взаємності від людини, яка сподобалась, але їй приємно комусь подобатись. Тому і приймає увагу. Чи це поганий вчинок? Так! Грати на почуттях людини не гарно. Краще з такою людиною перестати спілкуватись.
- Відсутність взаємності і негативна реакція на прояв симпатії. В даному випадку шансів мало. На мій суб’єктивний погляд, у подальшому, якщо продовжувати “бігати” за такою людиною, це буде марно витрачений час.
- Людина, яка подобається, прямо каже про відсутність взаємності. “Насильно любити не змусиш.” Цей вислів чув майже кожен, але багато людей продовжують “нав’язуватись” зі своїми почуттями. Навіщо витрачати моральні і матеріальні ресурси, якщо з самого початку вже був наданий сигнал, що цього не треба робити? Навіть якщо після численно витрачених сил людина погодиться бути разом, чи буде це через те, що є справжнє взаємне вподобання? У людини, що погодилась, будуть залишатись сумніви і навряд це будуть міцні стосунки.
Тобто дивлячись навіть на ці класичні поширені сценарії можна дійти до висновку: не потрібно витрачати час і ресурси, якщо немає взаємності. Кохання не заслуговують, воно виникає само по собі природньо у двох людей. А для людини, яка намагається добитися кохання від іншої, це виллється в моральне страждання.
І наостанок скажу, що повноцінна зріла людина любить себе та поважає себе в першу чергу. Цініть свій час та своє моральне здоров’я. Така людина зазвичай подобається іншим більше. До того, взаємність – це основа гармонічних міцних стосунків. Взаємність – це вчинки не заради отримання уваги, а це насолода тим, що робите одне одному.